Wakacje o jakich nie śniłeś…

wakacje / żagle / jeziora / morze

Gdzie jedziemy ?

Klasyka gatunku. Żeglarski obóz szkoleniowo / wędrowny po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Wiek uczestników 12 - 18 lat

ORLAND MAZURY CAMP

Klasyka gatunku. Żeglarski obóz szkoleniowo / wędrowny po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Wiek uczestników 12 – 18 lat
Morska przygoda w dwóch wersjach. Pierwszy kontakt oraz Baltic Adventure. Wiek uczestników: 14

BALTIC CAMP

Morska przygoda w dwóch wersjach. Pierwszy kontakt oraz Baltic Adventure. Wiek uczestników: 14+
Zadzwoń i dowiedz się więcej ...

CHORWACJA CAMP

Zadzwoń i dowiedz się więcej …
KREACJA ART CAMP 18 -28.07.2018

KREACJA ART CAMP 18 -28.07.2018

 • „Bardzo dobra komunikacja z organizatorami. Pełen profesjonalizm i niezapomniane wrażenia. Polecam wszystkim”

  Paweł z Warszawy

 • „Profesjonalne podejście i bardzo dobra organizacja na wysokim poziomie! Polecam.”
  Tomek z Warszawy
 • Obozy SEvents to miejsce gdzie wiele się nauczysz. Uczymy się rozsądnego i bezpiecznego żeglowania, a biwaki to super zabawa.
  Anonim z Polski
 • Orland jest jedną z bardziej doświadczonych szkół. Uczą szacunku i odpowiedzialności. Z czystym sumieniem i odpowoedzialnością rekomenduje te obozy.
  Mama z Łodzi
 • Od 4 lat jeżdżę z SEvents (wcześniej Orlandem) na wakacje. Od 4 lat polecam każdemu kto szuka atrakcji innych od meczu w telewizji czy instagrama. Od 4 lat wyjazd na Mazury był najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem wakacji. Od 4 lat poznaje ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymuje kontakt i staram się regularnie spotykać . Od 4 lat kolekcjonuje i tworzę wspomnienia, które zostaną ze mną na bardzo długo � mam nadzieje, ze przez kolejne 4 lata (i kolejne i kolejne) będzie mi damę to wszystko powtarzać � polecam z całego serduszka �
  Ela 
 • Dzieci i młodzież zaczynające Swoją przygodę z żeglarstwem zapraszamy na ORLAND MAZURY CAMP,   gdzie pokazujemy podstawy żeglowania i zapieramy w pierwszą przygodę z żeglowaniem. ORLAND MAZURY CAMP jest również doskonałym miejscem do doskonalenie Swoich umiejętności żeglarskich. 

 • Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki na nasze konto w wysokości 50% wartości wyjazdu. Istnieje możliwość płatności jednorazowej podczas rezerwacji wyjazdu lub rozłożenia płatności na dogodne raty. Jeżeli macie Państwo pytania w sprawie rat i płatności prosimy o kontakt.

  Wszystkie płatności rejestrowane są w naszym systemie i wystawiana jest faktura. Faktura wystawiana jest na dane podane w formularzu rezerwacji.

 • Rejsy na mazurach odbywają się z zasady na jachtach bez toalety. Zawsze jest blisko do brzegu. W przypadku rejsów morskich. Każdy jacht wyposażony jest w toaletę oraz zapas słodkiej wody do umycia zębów i gotowania. W każdym przypadku korzystamy z infrastruktury portowej gdzie znajdują się toalety i prysznice. 

 • Jachty na których pływamy posiadają instalację 12V, która wykorzystywana jest do zasilania urządzeń jachtowych. Dodatkowo jachty posiadają wyjście 12V(zapalniczkę) gdzie uczestnicy mogą ładować telefony i aparaty. 

 • Nasza żegluga na Mazurach odbywa się tylko w porze dziennej i każdej nocy cumujemy do brzegu. W zależności od miejsca i pogody nocujemy w portach, przystaniach i na biwakach. 

  W przypadku rejsów morskich zdarza się żegluga powyżej 24 h godzin gdzie żeglujemy w systemie wachtowym. Zawijamy do portu docelowego w zależności od trasy. Rzadko jest to powyżej 30-35 godzin. 

 • TAK, nasi uczestnicy na mazurach szkolą się na żeglarzy i zawsze mają możliwość prowadzenia jachtu. W zależności od zdobywanych umiejętności spędzają czas „za sterem” coraz dłużej. 

  W rejsach morskich uczestnicy mają możliwość doskonalenia umiejętności i poznawania zasad prowadzenia jachtów morskich. 

 • TAK, żeglarstwo nie dyskryminuje nikogo płciowo. Żeglarstwo jest sportem dla wszystkich. Zapraszamy więc zarówno młodych żeglarzy jak i żeglarski. Każdy znajdzie u nas coś dla Siebie. 

 • od 4 do 8. Załogi jachtów szkoleniowych zazwyczaj liczą mniej osób niż załogi na rejsach stażowych. 

 • Każdy jacht posiadam przynajmniej jednego instruktora/opiekuna, który sprawuje pieczę nad załogą 24h/dobę. W zależności od potrzeb posiadamy dodatkowych instruktorów, którzy pomagają w realizacji programu i sprawują dodatkową pieczę nad uczestnikami. 

 • Dla uczestników, którzy jeszcze rosną nie polecamy drogich i profesjonalnych sztormiaków. Polecamy dobrej jakości produkty firmy Tribord, które znakomicie sprawdzają się w mazurskiej żegludze. 

  Kiedy żeglarstwo zaczyna zajmować nam trochę więcej czasu i wybieramy się w szersze akweny wtedy zachęcamy do zakupu sztormiaków odpowiednich na dany akwen. 

  W każdym razie na pierwszy raz wystarczy zwykła deszczówka i spodnie. 

 • Opłata za rejs jest kompleksowa i jedyne co to uczestnik musi mieć ze sobą pieniądze potrzebne na pokrycie opłat za toalety i prysznice w portach gdzie nie uwzględnia tego opłata portowa. 50-80 pln. Dodatkowe kieszonkowe potrzebne tylko na rozrzutność w portowych sklepach. 

  Osoby chcące przystąpić do egzaminu na stopień Żeglarza Jachtowego lub Sternika Motorowodnego powinny posiadać 125 zł na pokrycie kosztów egzaminu. (125 za każdy egzamin)

 • Nasze rejsy na mazurach skupiają się na edukacji młodych adeptów żeglarstwa i w związku z tym jeżeli tylko znajdą się chętni organizowany jest egzamin na odpowiednie stopnie. Nawet jeżeli do egzaminu przystępuje jedna osoba. 

 • Nie wymagamy karty pływackiej, natomiast zalecamy aby uczestnicy naszych wyjazdów posiadali podstawową umiejętność pływania. Osoby nie posiadające umiejętności pływania będą musiały przebywać na jachcie w założonych środkach asekuracyjnych. 

 • Nie ma przeciwskazań do uczestniczenia w wyjeździe dla osób noszących okulary lub soczewki. Zwracamy uwagę aby odpowiednio zabezpieczyć okulary przed wpadnięciem do wody a przy znacznych wadach zalecamy posiadanie zapasowej pary okularów. W przypadku soczewek kontaktowych zalecamy zapasowy zestaw w przypadku zgubienia lub zabrudzenia soczewek. 

 • Podczas naszych rejsów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć dokładnej trasy rejsu i jest ona ustalana z dnia na dzień uwzględniając prognozy pogody i zmienne warunki atmosferyczne. W związku z tym również nie jesteśmy w stanie zapewnić stałej listy atrakcji dodatkowych. Zawsze natomiast staramy się żeby plan dnia był możliwie ciekawy i odpowiedni do panujących warunków. 

 • Osoby które pozytywnie zdadzą egzamin na stopień Żeglarza Jachtowego uzyskują uprawnienia do prowadzeni jachtów żaglowych po śródlądowych drogach wodnych bez ograniczeń oraz do prowadzenia jachtów żaglowych do 12 m długości, po wodach morskich osłoniętych i 2 mile morskie od brzegu w porze dziennej. 

 • Egzamin organizowany jest przez podmiot niezależny od Szkoły Żeglowania ORLAND i to właśnie podmiot przeprowadzający egzamin przyjmuję opłatę egzaminacyjną. 

 • Nasza firma skupia się na edukacji żeglarskiej dzieci i młodzieży. Starszych uczestników zapraszamy do kontaktu osobistego. Organizujemy indywidualne szkolenia, nie ma przeszkód by nasi instruktorzy skupili się tylko na waszej grupie. 

  Rejsy morskie skierowane są do starszych uczestników i nie posiadają ograniczeń wiekowych.